آکادمی حرفه ای والیبال بامپوش


به گزارش بامپوش، سومین دوره المپیک جوانان از ۱۴ مهرماه در بوینس آیرس آغاز می شود که کاروان ورزشی ایران ۴۹ سهمیه برای این دوره از بازی ها کسب کرده است که البته بیشترین سهمیه کسب شده نیز مربوط به بازی های ۲۰۱۸ است.

کاروان ورزشی ایران در دومین دوره این بازی ها که سال ۲۰۱۴ در نانجینگ چین برگزار شد ۱۶ سهمیه داشت که ورزشکاران کشورمان با ۳ طلا و ۳ برنز به کار خود پایان دادند. در بازی های ۲۰۱۰ که به میزبانی سنگاپور برگزار شد ورزشکاران کشورمان صاحب ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز شدند اما اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک جوانان ابراز امیدواری کرده ملی پوشان در این دوره بهتر از دوره های قبل نتیجه بگیرند.

 مشکل ارزی برای المپیک جوانان وجود ندارد

با توجه به افزایش دلار یکی از سوالات مطرح شده این است که کمیته ملی المپیک مشکلی برای تهیه ارزش دارد یا خیر؟ 

اصغر رحیمی در این باره گفت: بلیت و هزینه اسکان با کمیته برگزاری بازی های المپیک جوانان است. ما هم هزینه ها را به حداقل رسانده ایم. هزینه های ما مربوط به پول توجیبی، پاداش سکو و لباس ها می شود که در حال تهیه است.

با توجه به ارز تهیه شده برای کاروان ایران در بازی های آسیایی، ارز مورد نظر برای بازی های المپیک جوانان نیز تهیه شد.

* پرچمدار هفته اینده معرفی می شود

ستاد عالی بازی های آسیایی و کمیته ملی المپیک هنوز تصمیمی در خصوص پرچمدار ایران در بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ نگرفته است. امیر صادقی در سال ۲۰۱۰ و کیمیا علیزاده در سال ۲۰۱۴ پرچمداران ایران بودند. کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ نیز انتخاب شد که مصدومیت وی باعث شد تا نتواند به بازی ها اعزام شود. در نهایت الهه احمدی به عنوان پرچمدار معرفی شد.

رحیمی در ادامه صحبت هایش با خبرنگار فارس، درباره انتخاب پرچمدار هم گفت: پرچمدار هنوز معرفی نشده است. احتمالا هفته آینده در نشست ستاد عالی بازی های آسیایی که روز سه شنبه برگزار می شود درباره پرچمدار ایران در بوینس آیرس صحبت و تصمیم گیری خواهد شد. در این نشست در خصوص تعداد ورزشکاران اعزامی نیز صحبت هایی مطرح می شود اما احتمالا همه ۴۹ ورزشکاری که سهمیه گرفته اند اعزام می شوند.

 

درباره : آکادمی