آکادمی حرفه ای والیبال بامپوش


بامپوش – این روزها که زمزمه‌های بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس شنیده می‌شود دو گروه شروع به موضع‌گیری منفی کرده‌اند: اول تعدادی از بامپوشان پرسپولیس که محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات را نتیجه رفتار طارمی می‌دانند و به خاطر ترک تیم از او عصبانی‌اند، گروه دوم هم بامپوشان رقبا که سعی می‌کنند با تحریک پرسپولیسی‌ها؛ مانع بازگشت او شوند. درباره گروه اول باید گفت که هر موضعی که بگیرند به عنوان بامپوش پرسپولیس محق هستند اما گروه دوم از این جهت موضع منفی گرفته‌اند که کابوس خاطرات تلخ از فصول پیش را هنوز در خاطر دارند و از تکرار آن واهمه دارند.

مهدی طارمی بازیکن بسیار موثری برای برانکو بوده است و اگر او راضی به بازگشت طارمی شود بامپوش هم از این بازگشت استقبال خواهد کرد. پرسپولیسی‌ها همانطور که حق داشته‌اند منتقد مهدی طارمی باشند و از او عصبانی باشند به همان اندازه هم حق دارند او را ببخشند. اگر آقای سرمربی موافق این بازگشت باشد تحریک و کنایه‌های بامپوشان رقیب به هیچ عنوان نباید مانعی برای این بازگشت باشد.

رفتار بامپوشان پرسپولیس درباره جداشده‌ها و اولویت دادن باشگاه به بازیکن به شدت تحسین‌برانگیز بود و هیچ خواهش و تمنایی درباره بازگشت آنها در صفحات اجتماعی شاهد نبودیم، در حالیکه هنوز از سوی گروه دیگری؛ در پیج بازیکنان عجمان و قزاقستان و … با خواهش و التماس خواهان بازگشت‌شان هستیم.

موضوع مهم‎تری که کمتر به آن پرداخته شده است این است که در ماجرای محرومیت پرسپولیس میزان تقصیر بازیکن از مدیریت وقت به شدت کمتر بوده است. واضح است که هربازیکنی می‌تواند درخواست عضویت در باشگاهی را داشته باشد این وظیفه مدیران باشگاه هست که درباره اینکه آیا این انتقال و قرارداد تبعاتی خواهد داشت یا نه بررسی‌های لازم را انجام دهند بنابراین اگر قراردادی منعقد می‌شود امور حقوقی باشگاه و مدیران آن باید همه جوانب را در نظر بگیرند. در داستان بازگشت طارمی از ترکیه و عقد قرارداد با پرسپولیس هم عده‌ای سعی کردند همه گناه را بر گردن طارمی انداخته و از خود سلب مسئولیت کنند تا آنجا که از حاضر شدن در  برگزاری کنفرانس مطبوعاتی و روشن شدن اذهان عمومی هم طفره رفتند.

از طرف دیگر،  موضوعی که عامدانه نادیده انگاشته می‌شود این است که جدایی طارمی در نیم‌فصل دوم پارسال هم به اصرار باشگاه برای درآمدزایی بود چرا که قرارداد بازیکن در پایان همان نیم‌فصل به اتمام می‌رسید و در آن صورت یک ریال هم عاید باشگاه نمی‌شد بنابراین این حرکت مدیران باشگاه کاری بسیار صحیح بود و درآمد خوبی را نصیب پرسپولیس کرد.

درباره : آکادمی